Skip to content

Zarządzanie testami sprzętowymi – klucz do opłacalnej jakości

Czy testowanie produktu spędza Ci sen z powiek? Ekspert w tej dziedzinie może Ci pomóc! Przekształcenie innowacji, jako pomysłu, w rzeczywisty produkt lub urządzenie jest ekscytujące, ale wiąże się również z dużą ilością pracy. Budowanie pierwszego prototypu, uruchamianie linii produkcyjnych, opracowanie najlepszego planu wprowadzenia na rynek… i testowanie. Ten ostatni często jest zapominany, co niesie ze sobą wiele konsekwencji. Aby zadbać o przeprowadzenie odpowiednich testów, warto skorzystać z pomocy mengera testów. To pomoże skrócić drogę wdrożenia produktu na rynek.

Każdy nowy produkt sprzętowy wprowadzany na rynek musi zawsze spełniać wymagania prawne na poziomie krajowym, europejskim, a także amerykańskim. Niektóre z przepisów prawnych różnią się w zależności od kraju.

Uwzględnienie tych wymagań jak najwcześniej - już w fazie projektowania - ma kluczowe znaczenie, ponieważ przeróbki są zawsze kosztowne i mogą powodować poważne opóźnienia. Aby zapewnić dobrą jakość produktu, należy również przeprowadzić testy funkcjonalne.

Znajomość wymaganych testów i dostępnych laboratoriów jest kluczowa dla wprowadzenia produktu na rynek. Menedżerowie projektów odpowiadają za te etapy, lecz często brak im na to czasu z powodu innych priorytetów.

I tutaj z pomocą przychodzą osoby zarządzające testami.

Nasi specjaliści ds. weryfikacji produktów ściśle współpracują z kierownikami projektów, aby zapewnić zgodność i spełnienie wymagań prawnych. Monitorują harmonogramy, ostrzegając o zbliżających się terminach testów laboratoryjnych. Dbają również o dokumentację techniczną, aktualizując ją na potrzeby homologacji międzynarodowych,” mówi Timo Kallinen, Head of Product Verification w Etteplan.

Dzięki wsparciu zewnętrznych menedżerów testów z Etteplan, kierownicy projektów zyskują więcej czasu na koncentrację na priorytetowych zadaniach. Eksperci ds. testowania zapewniają, że wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem i standardami. Ta elastyczność umożliwia uzyskanie lepszych rezultatów.

Etteplan oferuje dopasowane do potrzeb rozwiązanie w zakresie zarządzania testami, które jest korzystne dla klientów. Na początku projektu menedżer testów ma wiele obowiązków, ale później następuje okres mniejszego zaangażowania. Menedżerowie testów są opłacani wyłącznie za faktycznie przepracowane godziny, co czyni tę usługę niezwykle opłacalną. Kiedy projekt ponownie nabiera rozpędu, menedżer testów niezwłocznie angażuje się z powrotem, aby wspomóc kierownika projektu w uzyskaniu wczesnej weryfikacji produktu. Elastyczne podejście Etteplan pozwala na optymalne dopasowanie zasobów do aktualnych potrzeb.”

Szeroka sieć ekspertów gotowych do pomocy

Etteplan dysponuje szeroką siecią wyspecjalizowanych ekspertów, posiadających doskonałą znajomość różnorodnych aplikacji i produktów. Jesteśmy zawsze gotowi do udzielenia pomocy, co pozwala na podniesienie efektywności procesów testowania.

Niezależnie od tego, czy zapytanie dotyczy baterii, czy bezpieczeństwa produktu, możemy skierować je do naszych ekspertów. Dzięki temu klient otrzymuje natychmiastową, właściwą odpowiedź, zamiast zatrudniać wewnętrznego specjalistę, który musiałby poświęcać sporo czasu na poszukiwanie rozwiązań.

Wymagania regulacyjne zawsze wymagają bardzo dobrej organizacji i planowania czasu. Dlatego każda firma, duża czy mała, może skorzystać z naszych usług zewnętrznego menedżera testów.

Nawet największe przedsiębiorstwa często pozostawiają testowanie na ostatnią chwilę, co znacznie zwiększa koszty wprowadzenia produktu na rynek. Niezależnie od potrzeb, Etteplan dysponuje wszystkimi laboratoriami, które usprawnią testowanie, a to przełoży się na szybsze zakończenie weryfikacji i sprzedaż produktu - mówi Kallinen.

Potrzebujesz pomocy w zakresie testów lub procesów weryfikacji? Skontaktuj się z nami.